Strona głowna  /  Akcje
Akcje
ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE

Masz  w domu zużyte baterie? Nie wiesz co z nim zrobić? Przynieś do Przedszkola, my je przeliczymy i wrzucimy do specjalnie oznakowanego pojemnika. Pomożesz w ten sposób środowisku!!!

Zbieramy zużyte baterie i tym samym chronimy środowisko naturalne.

Nasze Przedszkole jako Przedszkole Ekologiczne stawia za priorytet cel wychowania dzieci w duchu poszanowania dla przyrody i nauczenie ich, jak należy chronić środowisko. Ważne jest, aby już od najmłodszych lat dzieci dostrzegały problem szkodliwych odpadów i nauczyły się jak należy z nimi postępować. Baterie zawierają szkodliwe metale tj.: ołów, rtęć, kadm, które są groźne zarówno dla przyrody jak i samego człowieka.

Przedszkole nasze bierze udział po raz kolejny w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miejski w Bochni. W tamtym roku uzyskaliśmy I miejsce, a troje dzieci z największą liczbą uzbieranych baterii dostało od Urzędu Miejskiego nagrody.  Serdecznie dziękujemy naszym dzieciom i rodzicom . Mamy nadzieję, że w tym roku też utrzymamy swoje miejsce:)

" Powiedz, mi a zapomnę,
Naucz mnie a zapamiętam.
Zaangażuj mnie, a nauczę się"